Z wykształcenia jestem geografem i geologiem. Prowadzę wycieczki jako pilot i przewodnik, zajmuę się fotografią. Przede wszystkim jestem  podróżnikiem.
 
Organizuję wyprawy w różne rejony świata,  pasjonuje mnie kultura Azji południowej i południowo-wschodniej, przejechałem też sporą część Afryki.

Lubię miejsca poza utartymi szlakami, gdzie poznaje się ludzi i zobaczyć można prawdziwy obraz świata, daleki od turystycznych uproszczeń.
  
Dużą satysfakcję sprawia mi dzielenie się opisem świata z publicznością, organizuję prelekcje i zajęcia. Podczas spotkań z młodzieżą inspiruję do poznawania świata, dla dorosłych z kolei preferuję zagadnienia zmuszające do dyskusji.
 
Jestem pomysłodawcą festiwalu "Tydzień Ziemi" na Uniwersytecie Szczecińskim, poświęconego naukom o Ziemi, podróżowaniu i ekologii. Biorę udział w kampanii "Odkryj na dobre Szczecin" jako ambasador.

W ramach projektu  Globtroterzy.net który stworzyliśmy z Tomkiem Olesiem, zorganizowaliśmy wiele wypraw, w tym Wyprawę do Afryki Zachodniej: afrykzachodnia.pl podczs której jako pierwsi Polacy dotarliśmy do lasu deszczowego Canthanez w Gwinei Bissau.
 
Wyprawa została zaprezentowana na wielu festiwalach podróżniczych, w tym na Kolosach w Gdyni w 2012 roku. Podczas naszej działalnośći odwiedziliśmy także Indie, wielokrotnie Maroko i zorganizowaliśmy kilka trekkingów w Skandynawii.