Spotkanie będące inspiracją do odkrywania świata dla młodzieży. Kompleksowe omówienie krok po kroku, jak zorganizować własną podróż niskim kosztem, bezpiecznie i ciekawie.

Przykłady od czego zacząć, dokumentowane ponad 10 letnim doświadczeniem w podróży. Prelekcja „Jak zostać podróżnikiem” to wykład motywacyjny dla uczniów, pokazujący że każde miejsce ma coś do zaoferowania- podróż może zacząć się w najbliższej okolicy i nie zawsze musi to być tropikalna dżungla.

Ile to w zasadzie kosztuje? Omówienie miejsc tanich jak i tych droższych, zwrócenie uwagi na zakres cenowy w jakim można zrealizować dany rodzaj wyjazdu: na własną rękę, z biurem podróży, zwiedzanie miast, wycieczki przyrodnicze, safari, uprawianie sportów.

Kwestia bezpieczeństwa, wyjaśnienie aktualnej sytuacji na świecie, obalenie mitów, zwrócenie uwagi na niektóre rejony. Spotkanie rozszerzające pojęcie o świecie przekazywane na lekcjach geografii.

Jak się przemieszczać: od wycieczek po Polsce, przez zwiedzanie Europy aż do odległych miejsc na świecie. Gdzie spać podczas podróży i co ciekawego można zjeść, czym charakteryzują się inne kuchnie. Fakty i mity na temat chorób i higieny w podróży.Spotkanie może być dostosowane pod względem czasu i zawartości materiału do danej grupy wiekowej czy indywidualnych potrzeb.

Prelekcje i warsztaty

Organizuję spotkania podróżnicze oraz warsztaty. Dla młodzieży prowadzę interaktywną lekcję geografii, dla dorosłych omawiam zagadnienia zmuszające do dyskusji

Tematy prelekcji

Posiadam szeroki wybór tematów dla wszystkich grup wiekowych. Młodzieży: szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, oraz dorosłych. Każdy z tematów posiada swój opis.

Fotografia

Zajmuję się fotografią podróżniczą: reportażową i portretową. Organizuję wystawy fotograficzne, oferuję odbitki, fotoobrazy, ilustruję zdjęciami artykuły i prezentacje..

facebook
projekty