"Kobiety na trzech kontynentach" : to reportaż z życia kobiet spotkanych podczas podróży w odległe i odmienne kulturowo miejsca na świecie

Będziemy z wizytą w Pakistanie , gdzie poznamy obrosłą mitami islamską rzeczywistość z pierwszej ręki. Jak faktycznie wygląda życie kobiet w muzułmańskim państwie? Skąd wywodzą się radykałowie? Jaka jest druga twarz tego społeczeństwa?

Odwiedzimy saharyjskie miasteczko w Mauretanii - państwo tranzytowe w drodze do Czarnej Afryki, gdzie jednak warto się zatrzymać, bo znaleźć można tam zjawiska których się nie spodziewamy. Będziemy gośćmi w rodzinie która posiada niewolników, w państwie które jako ostatnie na świecie oficjalnie zakazało tego procederu.

W Kambodży odwiedzimy rodzinę, która zajmuje się łapaniem i sprzedażą ptaszników z pobliskiej dżungli. Zobaczymy jak przebiega proces produkcji dań z tarantuli od schwytania do podania na stole. Lekcję techniki łapania tych tropikalnych pająków udzielą nam prawdziwi eksperci.

Prelekcje i warsztaty

Organizuję spotkania podróżnicze oraz warsztaty. Dla młodzieży prowadzę interaktywną lekcję geografii, dla dorosłych omawiam zagadnienia zmuszające do dyskusji

Tematy prelekcji

Posiadam szeroki wybór tematów dla wszystkich grup wiekowych. Młodzieży: szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, oraz dorosłych. Każdy z tematów posiada swój opis.

Fotografia

Zajmuję się fotografią podróżniczą: reportażową i portretową. Organizuję wystawy fotograficzne, oferuję odbitki, fotoobrazy, ilustruję zdjęciami artykuły i prezentacje.

facebook
projekty